View on Vimeo.

Izstāde “Ražots Latvijā 2010”

2010.gada martā Rīgā Olimpiskajā Sporta centrā notika izstāde “Ražots Latvijā 2010″, kur piedalijās arī i/u “Samiņi”. Uzņēmums bija vienīgais šādas ražotnes pārstāvis izstādē.

Tik lielas izstādes dalībnieks i/u „Samiņi” bija pirmo reizi. Pirms 12 gadiem ar pašu ražotajiem krāsns un puķu podiem piedalījās izstādē, kas notika Dailes teātrī, bet tā vairāk bija veltīta floristikai. Izstādei “Ražots Latvijā 2010″ gatavošanās sākās jau trīs mēnešus iepriekš, tiklīdz tika saņemts piedāvājums piedalīties.

Sarēķināts, ka izstādē interesi par “Samiņu” ražotni izrādījis aptuveni pustūkstotis apmeklētāju, pieprasot informatīvos bukletus, kā arī dibinot ciešākus kontaktus. Bija daudz jautājumu par to, kā vislabāk veidot apkures sistēmu, uzmūrēt krāsni, kādus krāsns podiņus izvēlēties. Interese par podiņu krāsnīm un kamīniem nav zudusi, jo daudzi vēlas tos ne tikai ierīkot no jauna, bet arī pārbūvēt.

Izstāde “Ražots Baltijā 2011”

Šogad no 15.-17.aprīlim Skonto hallē i/u “Samiņi” piedalījās Baltijas valstu līdzīgā izstādē „Ražots Baltijā 2011”, kurai bija pieteikušies vairāk nekā 250 dalībnieki. No Latvijas dalībai izstādē pieteikušies vairāk nekā 200 uzņēmumi, no Lietuvas – apmēram 50, no Igaunijas – pieci uzņēmumi.

Iepazīstoties ar izstādes piedāvājumu, jāsecina, ka Latvijā ir daudz ražotāju, un piedāvātās produkcijas klāsts – plašs, tomēr krāsns podiņu ražošana notiek tikai Latvijā Gulbenes pusē “Samiņos”.