Vispirms māls lielā “gaļasmašīnā” tiek samalts, padarot to par viendabīgu, vijīgu masu. Tad mālu nes uz nākamo iekārtu un izspiež caur ļoti smalku sietu, kura acis ir no 0,5 mm līdz 0,7 mm lielas. No ierīces tas iznāk ārā, akurāt, kā tādi makaroni, kurus no liekajiem gaisa burbuļiem atbrīvo, izrullējot veltņos un saspiežot klučos. Lūk, šie trīskārt apstrādātie kluči tad arī ir podiņu izejmateriāls. Speciālā veidnē padevīgais māls tiek sapresēts, izformēts par podiņu un nolikts žāvēties. Pēc diennakts apžuvušo podiņu ievieto korekcijas presē un izlīdzina tā žūstot mainītās formas. Agrāk šo darbu podnieks paveica ar mazu koka āmurīti un līsti. Ja figurālajam podiņam ir nepieciešami papildinājumi, tam uzlīmē virsū māla detaļas. Pielaboti podiņi žūst vēl vienu divas nedēļas un tad nonāk uz milzīgas akmens slīpripas, kur tiem izlīdzina plakni un malas noslīpē pareizā leņķī. Tad atliek tikai podiņus apdedzināt. Pakāpeniska apdedzināšana ilgst vairāk nekā diennakti, sasniedzot 9000C – 9400C.

Apdedzinātos podiņus novieto krāsotavā un ar krāsu pistoli uzpūš kādu no sešiem glazūras pamattoņiem vai speciāli sajauktu glazūru. Uz podiņiem var uzkrāsot gan vienkrāsainus, gan daudzkrāsainus glazūras klājumus. Podiņu krāsu gamma ir dažāda – no sulīgiem pamattoņiem līdz pustoņiem. Arī no plašā glazūru klāsta uzņēmējs izvēlas pārbaudītas vērtības, tādēļ glazūras meistars iepērk no Lietuvas.

Ražotnē pirms vairākiem gadiem ir uzstādīta moderna elektriskā krāsns ar datorizētu vadību glazēto podiņu apdedzināšanai. Viens glazēto podiņu ražošanas cikls ilgst četras, piecas dienas.

Daudz laika paņem krāsns dekoratīvo elementu izgatavošana. Vispirms tie top plastilīnā, tad tiek atlieti ģipša formā, tikai pēc tam seko māls. Medaljonu, stūru un kroņu izgatavošana prasa vairāk laika, nekā podiņu izgatavošana, jo tas ir darbietilpīgāks process. Dekoru izgatavošanas cikls ilgst apmēram mēnesi.

Kā jau roku darbs, podiņi ir “dzīvi” – katrs mazliet atšķirīgu toni un citiem smalkumiņiem. Tāpēc, lai uzmūrētu krāsni no roku darba podiņiem, nepieciešams zinīgs mūrnieks. Laba sadarbība izveidojusies ar vairākiem krāšņu mūrniekiem – Māri Kupci, Ojāru Auzānu un Gunāru Krastu. Ja kāds grib mūrēt krāsni, vislabāk podiņus jau visus salikt darbnīcā. Tur klājumu var interesantāk savietot, pārbaudīt un nepieciešamības gadījumā atsevišķus podiņus piezāģēt.